27. 1. 2016

Tri dostupné značky kozmetiky u nás, odporúčané organizáciou PETA


Nasledovné tri značky kozmetiky sú momentálne uverejnené na zozname PETA (združenie pre etické zaobchádzanie so zvieratami), spolu s množstvom ďalších odporúčaných kozmetických firiem, ktoré svoje výrobky netestujú na zvieratách, používajú prevažne rastlinné suroviny a prípadne aj spolupracujú na podpore alternatívnych spôsobov testovania kozmetiky.

Organizácia PETA je svetová organizácia pre ochranu zvierat.

Lily Lolo (na internete)
Britská značka kozmetiky na líčenie vyrába make-up, púdre, lesky na pery alebo napríklad očné tiene. Pomenovala ju zakladateľka firmy podľa svojich dvoch sestier - Lily a Lolo. Výrobky a ich farby sú založené na prírodných mineráloch. Minerálna kozmetika je prírodná, pomerne dlho vydrží a často obsahuje prírodné zložky, ktoré chránia pred UV žiarením, navyše neobsahuje chemikálie a farbivá. Táto značka rovnako netestuje svoje výrobky na zvieratách.

príklady výrobkov:
minerálny make up, očné tiene lisované, BB krém,fixačný púder, ...


Alverde (v dm drogérii)
Certifikovaná značka kozmetiky pochádza z Nemecka. Je vlastnou kozmetikou drogérie DM, preto sa dá kúpiť iba v tejto drogérii. V Nemecku je známa a obľúbená. Vyrába kozmetiku bez umelých vôní a konzervantov. V ponuke má kozmetiku dennej potreby ako krémy, šampóny, sprchové gély, minerálne deodoranty a tiež make-up, líčenie očí alebo rúže. Alverde predáva aj pánsku kozmetiku. Väčšina produktov sa vyrába z rastlín a tie zvyknú byť označené nálepkou "Vegan". Táto kozmetika, podľa udeleného certifikátu nie je testovaná na zvieratách.

príklady výrobkov:
deodorant - kamenec, čistiace (odličovacie) mlieko, regeneračná maska na vlasy, denný krém, sprchový gél, ...


Sante (v bio obchode, na internete)
Druhá firma, ktorá je dostupná aj u nás, pochádza tiež z Nemecka, kde vznikla pred viac ako 30 rokmi. Dnes svoju kozmetiku predáva vo vyše 50 krajinách. Výrobky so základom v rastlinných olejoch neobsahujú silikóny a umelé konzervanty či parfémy. U nás sa dajú kúpiť v obchodoch so zdravou výživou, kde predávajú okrem potravín aj kozmetiku a prostriedky do domácnosti. Sante ponúka produkty, ktoré sú ekologicky zabalené a tiež sa zapája do riešenia ochrany zvierat a prírody. Svoju kozmetiku netestuje na zvieratách a podporuje hľadanie iných spôsobov testovania kozmetiky - výrobky testuje na  dobrovoľníkoch.

príklady výrobkov:
šampón, sprchový gél, krém na ruky, ...


Naša zbierka doma :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...