29. 3. 2016

Jednoduché veci, ktoré pomôžu útulku zvierat vo vašom okolíGranule, krmivo
Počas roka sa nájdu ľudia, ktorí si popri svojom nákupe spomenú na štvornohé zvieratká čakajúce na nový domov a sem tam im kúpia a donesú vrece granúl alebo iné krmivo. 

Cestoviny
Keďže krmiva pre často veľké počty zvierat nie je nikdy dosť, misky zaplnia granule zmiešané s uvarenými cestovinami, aby sa každý nasýtil.

Zvieracie potreby, potreby pre psy a mačky po vašich zvieratách
V útulku privítajú všetky potreby po vašich psoch a mačkách ktoré už nemáte v pláne používať ako obojky, vodítka, pelechy, búdy, kefy alebo misky. 

Staré uteráky, tričká, deky a posteľné prestieranie
Na zateplenie, opateru chorých a hygienu sa zíde nekonečné množstvo bavlnených handier - vecí ktoré by inak skončili v koši. Tie zahrejú aj psíkov, ktorí trávia zimu vonku v kotercoch.

Staré koberce - na zateplenie búd
Kobercami ktoré by ste vyhodili sa dajú zatepliť búdy aby do nich hlavne v zime nefúkal studený vietor. Rozstrihajú sa na velké kusy, ktoré sa celé klincami pribijú z vonku na búdy.

2 % dane
Útulky nie sú finančne podporované štátom a preto ich existencia závisí od podpory ľudí pričom veľkú časť tvoria práve príjmy z využitých možností darovať 2 % z dane.  

Dog

Venčenie
Vo vyhradenom čase môžu ľudia z okolia prísť do útulku a zobrať psíka na prechádzku. Zvieratá sa pritom nesmú púšťať z vodítka a treba ich pevne držať aby sa znovu nechtiac nezatúlali a tiež ich treba chránit pred kontaktom s inými zvieratami.

Kancelárske potreby, fixky, perá, obálky, papier
Okrem praktického starania sa o zvieratá prebieha v útulku aj práca v kancelárii na ktorú sú potrebné kancelárske potreby. 

Stavebný materiál a pracovné nástroje - metly,  lopaty, vedrá, rukavice
Pracovníci a dobrovoľníci privítajú nástroje, s ktorými sa o chod útulku pravidelne starajú.

Manuálna pomoc a práca
V útulkoch raz za čas prebehnú stretnutia dobrovoľníkov s cieľom upratať útulok či zatepliť a vystlať búdy na zimu. O takejto možnosti vás informujú priamo v útulku alebo na ich stránke. V budovách útulku sa tiež zídu zruční ľudia, stavebníci, stolári, automechanici alebo grafici. 

Village Doggy

Zdravotné pomôcky a staré autolekárničky
V autolekárničkach po záruke sa nájdu funkčné obväzy a iný materiál, ktorý sa v útulku využije.

Propagácia útulku - odkaz na vašej stránke
Zvieratá podporí aj rozšírenie informácií o útulku a ľahká dostupnosť stránok na ktorej útulky hľadajú zvieratám nový domov. Propagovať útulok a stránku môžete napríklad odkazom na stránke alebo bannerom.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...